منوی اصلی
حقیقت تاریخ
هر کس از مردم پند نگیرد خدا به وسیله مردم به او پند می دهد.
 • آرمین کریمی شنبه 30 بهمن 1395 05:17 بعد از ظهر نظرات ()


  روایت آخرین خلیفه  عباسی مستعصم

  هلاکو خان مغول بعد از فتح بغداد:

  هولاکو خان : به خلیفه:تو میزبانی وما میهمان آنچه در خور ما باشد بیاور

  خلیفه زنان حرمسرا و پسرانش را به خدمت خان مغول می آورند.که چیزی بیش از ۷۰۰زن و۱۳۰۰خادم هستند.

  بعد خان مغول خزینه  قلمرو تازه فتح شده اش رامی خواهد بیبند؛جام های زر قلمرو اسلامی که چیزی نزدیک  به یک امپراتوری است.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 4 اسفند 1395 11:24 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آرمین کریمی شنبه 30 بهمن 1395 10:09 قبل از ظهر نظرات ()

  آرتمیس


    آرتمیس در سال 480 قبل  از میلاد به مقام دریا سالاری ارتش شاهنشاهی خشایارشا رسید . و در نبرد ایران و یونان ارتش ایران را از مرزهای دریایی هدایت می کرد
  آرتمیس با  هوش و ذکاوت خود ٬ ‌کشتیهای جنگی غول پیکر را رهبری کرد .
  این زن فرمانده از رایزنان جنگی خشایارشا نیز بوده است.
  مورخان یونان او را در زیبایی و برجستگی و متانت سرآمد همه زنان آن روزگار نامیده اند.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 17 اسفند 1395 03:09 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آرمین کریمی جمعه 29 بهمن 1395 12:27 بعد از ظهر نظرات ()

    اجلاس عدم تعهد، هر چند امروز به دلیل میزبانی کشورمان، برای ایرانی ها اهمیت دارد اما پیش از این نیز، یک بار در کانون توجه مردم ایران قرار گرفته است.زمانی که قرار بود بغداد میزبان سران عدم تعهد باشد، آن هم در زمان جنگ ایران و عراق!
  برای حکومت صدام حسین که در سوم خرداد 1361، خرمشهر را از دست داده و ضربه ای مهلکی در جنگ و جهان خورده بود، بسیار مهم بود که با میزبانی بزرگ ترین نهاد بین المللی بعد از سازمان ملل، به ترمیم  وجبران خسارت خود بپردازد.

  آخرین ویرایش: جمعه 29 بهمن 1395 12:34 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • علی احمدی پنجشنبه 28 بهمن 1395 06:01 بعد از ظهر نظرات ()


  21/12/1363  اولین حمله موشکی ایران شهر نفت خیز کرکوک را بلرزه درآورد. ساعت حمله 2.40 دقیقه اعلام شد عراق حمله موشکی را تکذیب و حمله فوق را تروریستی اعلام کرد.

  23/12/1363 حمله موشکی به بغداد در ساعت 3.20 انجام شد و ساختمان بانک رافدین را منهدم کرد عراق مجددا حمله بمب گذاری اعلام نمود بی بی سی اولین رسانه ای است که حمله را موشکی اعلام می کند.


  25/12/1363 ساعت 6.20 صبح دومین حمله موشکی یگان موشکی پاسداران بغداد را به لرزه درآورد محل برخورد روبروی کاخ ریاست جمهوری و 1000 متری هتلهای مهم بغداد بود ، سخنگوی دولت عراق انفجار را حاصل یک اتومبیل بمب گذاری شده اعلام کرد.

  آخرین ویرایش: جمعه 29 بهمن 1395 12:37 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آرمین کریمی چهارشنبه 27 بهمن 1395 09:02 بعد از ظهر نظرات ()


    خیابان سپه قزوین اولین خیابان طراحی‌شده ایران است که در دوره صفوی در زمان پایتختی قزوین احداث شد .
  بنای اولیه شهر قزوین را به شاپور اول ساسانی معروف به شادشاپور نسبت می دهند. شادشاپور شهرقزوین را برای جلوگیری از حمله  دشمنان بنا کرد و در آن دژ و استحکامات به وجود آوردوسپاهیان خود را در آن استقرار داد. به مرور زمان ، پایگاه نظامی شاپور توسعه یافت و هسته اصلی شهر قزوین به وجود آمد. موقعیت این شهر همواره به عنوان گذرگاه مهم طبرستان و دریای خزر اهمیت فراوان داشت. نام خیابان از نام محله‌ای به نام خیابان درهرات گرفته شده‌است که شاه طهماسب در دوران ولیعهدی در آن شهر ساکن بوده‌است. در زمان شاه صفی خیابان را از سوی جنوب امتداد داده و به گورستان جنوب شهر قزوین (گورستان کُهَنبر) رسانده‌اند. بعدها نام این خیابان بر قسمتی از محله شهرستان قدیم اطلاق شد و این بخش از شهر قزوین  را محله خیابان نامیدند.

  منبع:

  کجارو

   


  آخرین ویرایش: پنجشنبه 28 بهمن 1395 05:50 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • علی احمدی سه شنبه 26 بهمن 1395 07:48 بعد از ظهر نظرات ()


    بعد از اختراع هواپیما ده سال طول کشید تا در ششم صفر 1332 مصادف با 14 دی ماه 1292 و 4 ژانویه 1914 در زمان احمدشاه قاجار اولین هواپیما در آسمان ایران به پروازدرآمد . شخصی به نام  "کوزمینسکی" خلبان لهستانی، قطعات مجزای یک هواپیمای "بلریو11" را از روسیه و از طریق بندر انزلی به تهران آورد و اولین پرواز را در تهران به انجام داد . با این حال اولین پرواز هواپیما بدون مشکل نبود چرا که عدم وجود مکان مناسب برای فرود باعث شد خلبان به ناچار در میدان مشق فرود بیاید. بنا بر گفته ای در ماه صفر سال ۱۳۳۲ هجری قمری "طیاره‌ای" در آسمان تهران پرواز کرده  و در میدان مشق فرود می آید و فردای آن روز احمدشاه با درباریان و خدمتگزاران دستگاه کشوری و لشگری از آن دیدن کرده و در کنار آن عکس یادگاری گرفتند.

  منبع:

  روزنامه ارشاد ( از مطبوعات مشهور زمان قاجار)
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 بهمن 1395 10:25 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • علی احمدی سه شنبه 26 بهمن 1395 03:15 بعد از ظهر نظرات ()

     عبدالله مستوفی در کتاب شرح زندگانی من که یکی از منابع مهم در مطالعه دوران حکومت قاجار به حساب  میاید، دلیل  به قتل رسیدن او را این‌گونه  می‌گوید:« در ایام محاصره شوشا، مقداری خربزه برای شاه آورده بودند که تحویل خدمتکارخود دادو امر کرد بود که هر وعده نصف یک خربزه در سفره غذای او بگذارند. خربزه‌ها زودتر از حسابی که شاه داشته است تمام می‌شود. شاه تاریخ روز آوردن خربزه‌ها و این‌که چند دانه آن به مصرف رسیده و چند دانه آن باید باقی باشد دقیقا تعیین می‌کند و از خدمتکار باقیمانده را خواست .خدمتکار هم نجات را در حقیقت‌گویی دانست و اعتراف کرد که با دو نفر از پیشخدمت‌ها آن‌ها را خورده‌اند.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 بهمن 1395 10:24 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آرمین کریمی سه شنبه 26 بهمن 1395 04:15 قبل از ظهر نظرات ()

     21 سال باقی مانده بود تا سلسله ساسانیان به پایان برسد. سهم پوراندخت آشفته ترین روزهای آن 427 سالی بود که پدران، نیاکان و اجدادش بر ایران زمین حکومت کرده بودند. او روزهایی را به چشم دیده بود که خونریزی و برادرکشی ساده ترین کار خاندانش شده بود. مورخان می گویند او احتمالا از آن رو بر تخت شاهی نشست که پس از کشته شدن همه برادرانش به دست برادری دیگر، همراه با خواهرش تنها وارثان سلطنت محسوب می شدند. از این رو، او سی امین پادشاه ساسانیان شد و بدین ترتیب بخشی از تاریخ ایران را به گونه ای رقم زد که نخستین زن پادشاه در ایران  نام گیرد. از روزی که پدرش را کشتند تا آن روز که تاج بر سر نهاد، 
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 بهمن 1395 07:03 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آرمین کریمی سه شنبه 26 بهمن 1395 03:31 قبل از ظهر نظرات ()

   

    شارل دهم پادشاه فرانسه که درگیری بسیاری با مجلس و مطبوعات زمان خود داشت سرانجام فرمان منحل کردن مجلس و محدودیت آزادی مطبوعات را اعلام کرد . مردمان پاریس نیز به بسیج نیرو و سنگربندی در درون شهر پرداختند. آنها هم از مطبوعات آزادی خواه دفاع کردند و هم به مطبوعات هوادار شاه تاختند و بنیاد سلطنت را فلج ساختند. اعضای مجلس نیز رفتار شاه را محکوم کردند . سرانجام شاه در 30 ژوئیه به اجبار کناره‌گیری کرد و پسرش «لویی آنتوان» در دوم آگوست سال ۱۸۳۰  به عنوان لویی نوزدهم تاج سلطنت را بر سر گذاشت و همسرش ملکه شد. بین به سلطنت رسیدن و استعفای لویی آنتوان تنها بیست دقیقه فاصله ایجاد شد . در حالی که لویی آنتوان قصد داشت برگه‌های سند کناره‌گیری را امضا کند، داشت به بحث‌های همسرش که این کار را انجام ندهد و به عنوان پادشاه به کار مشغول گردد، گوش می‌داد. به دلیل اینکه سلطنت آن‌ها، در فرانسه بسیار مورد انتقاد و نفرت عمومی قرار گرفته شده بود. در نهایت، لویی آنتوان به سلطنت خود پایان داد و از مقامش کناره‌گیری نمود.  او و همسرش تا آخر عمر به اسکاتلند وسپس اتریش تبعید شدند.

    منبع:
    http://fna.ir  

  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 بهمن 1395 11:51 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آرمین کریمی دوشنبه 25 بهمن 1395 01:57 بعد از ظهر نظرات ()

  زمانی که کویت  توسط حزب بعث اشغال شد، صدام  حسین با  لباس عربی تابستانی  مقابل دوربین ها ظاهر شد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
  یکی از خبرنگاران جرأت کرد و از صدام  دلیل پوشیدن لباس شخصی وراحتی  در این جنگ و تفاوت پوشیدن لباس نظامی در جنگ ایران را از وی پرسید.

  صدام در جواب گفته بود ایرانی ها مرد بودند و من در مقابل چنین دشمن قدرتمندی باید لباس نظامی می پوشیدم.

  منبع:

  خبرگزاری دفاع مقدس
  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 بهمن 1395 07:38 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • علی احمدی یکشنبه 24 بهمن 1395 04:27 بعد از ظهر نظرات ()

   
     در سال 312 پ. م یازده سال پس از مرگ اسكندردر میان هرج و مرج ناشی از مرگ او ، سلوكوس سردار یونانی توانست بابل را به زیر فرمان خود گیرد
  وآنجا را پایتخت خود قرار داد .سلوكوس او پارسها،مادها، بلخی ها عربها، تپوریها، سغدیها، هیركانیها و رخجی ها را به زیر سلطه خود در آورد.سوریه تا كرانه مدیترانه را نیز فتح كردو پادشاهی سلوكیان را تاسیس نمود.او توانست در سال 301 پ. م سوریه و بخشهای زیادی از آسیای صغیر را فتح كند. از آنجا كه دولت سلوكی در ایران هیچ پایگاه قومی نداشت و بیگانه محسوب میشد دولتی آكنده از درگیریهای گوناگون بود.از این رو سلوكوس با ایجاد شهرهای جدید سیاست كوچ دادن یونانیان به ایران را پیش گرفت.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 بهمن 1395 03:18 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آرمین کریمی شنبه 23 بهمن 1395 08:16 بعد از ظهر نظرات ()
   
   
       تعداد كشته‎های لشكر دشمن به دست شهدای کربلابه طور دقیق روشن نیست، ولی در مقاتل چنین نوشته شده است كه حبیب بن مظاهر كه از یاران امام حسین‎(ع)  که در کربلا حاضر بود، در روز عاشورا نبرد سختی انجام داد. و شصت و دو نفراز دشمن را به هلاکت رساند، یا زهیر بن قین یكی دیگر از یاران  وفادار امام حسین(ع) در روز عاشورا صد و بیست نفر را كشت تا اینکه بدست كثیر بن عبدالله شعبی و مهاجربن‏اوس به شهادت رسید.
  آخرین ویرایش: سه شنبه 26 بهمن 1395 03:27 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic